Saules bateriju sistēma autoremonta darbnīcās

Saules baterijas autoservisam 003

Šai smago automašīnu autoremonta darbnīcai ir liela jumta platība, kas iepriekš nekādi netika izmantota. Tāpēc, lai samazinātu uzņēmuma izmaksas par elektroenerģiju, darbnīcu īpašnieks nolēma ieguldīt līdzekļus saules bateriju sistēmā. Šāda sistēma, pateicoties mūsu speciālistu darbam, attiecīgi arī tika uzstādīta.

Saules baterijas autoservisam 004

Objekta tips: Autoremonta darbnīcas
Atrašanās vieta: Krustpils novads
Pielietojums: Elektroenerģija pašpatēriņam
Saules bateriju laukums: 67,56 m2
Saules bateriju skaits: 42 gab.
Kopējā jauda: 10,71 kW
Fotovoltāžas paneļu tips: Polikristāliskais

 

Sistēma darbojas kopš 2014. gada.


Tagad vasaras laikā iegūtā elektroenerģija tiek izmantota dažādu metālapstrādei un autoremontam paredzēto elektrisko iekārtu darbināšanai. Tajā skaitā arī metināšanai.

Saules baterijas autoservisam 001

Sarežģītākais pie uzstādīšanas bija radīt īpaši ēkas specifikai pielāgotas saules bateriju konstrukcijas, kas paredzētas lieliem, horizontāliem jumtu pārsegumiem. Tāpat ikviens polikristāliskais fotovoltāžas panelis tika aprīkots ar jaudas optimizēšanas iekārtu, kas ļauj kontrolēt un vadīt katras saules baterijas darbību atsevišķi. Šāda sistēma tika izveidota ar nolūku iegūt maksimālo iespējamo elektroenerģijas daudzumu jebkuros laika apstākļos, kā arī uzrādīt tos fotovoltāžas paneļus, kuri tādu vai savādāku iemeslu dēļ strādā ar mazāku jaudu (piemēram, ja tiem traucē koku ēna vai uzkritušas lapas).

Pieminēšanas vērts, ka konkrētā saules bateriju sistēma ir radīta tādā veidā, lai viena fotovoltāžas paneļa nepilnīga darbība (piemēram, ēnas gadījumā) neietekmētu visas pārējās paneļu virknes slēguma darbu. Vairumam saules bateriju sistēmu tā ir reāla nepilnība, kura šajā gadījumā tika novērsta.

Saules bateriju sistēma autoservisam

Comments are closed.