Saulessūknis “Compactus” apkures atbalstam

Saulessūknis „Compactus” privātmājas apkures atbalstam

Sākotnēji šajā Krustpils novada privātmājā tika ierīkota granulu apkure. Taču, pēc mājas īpašnieka lūguma veicot ēkas apsekošanu, „sauleskolektors.lv” speciālisti secināja, ka pastāv iespēja uzlabot esošo apkures sistēmu, pievienojot tai saules kolektorus. Tas vasarā nodrošinātu bezmaksas silto ūdeni, bet apkures sezonas laikā palīdzētu samazināt granulu patēriņu, kā arī saīsinātu pašu apkures sezonu kā tādu.

Objekta tips: Privātmāja
Atrašanās vieta: Krustpils novads
Pielietojums: Apkures atbalsts un ūdens sildīšana
Saules kolektoru laukums: 22,78m2
Saules kolektoru bloka jauda: 14,48kW

Siltumsūkņa jauda: 2,5kW

 

Sistēma darbojas kopš 2014. gada.


Tā kā viens no saules kolektoru sistēmas uzdevumiem bija samazināt apkures izmaksas, tika izskatīti vairāki alternatīvi risinājumi sistēmas uzlabošanai. Gala rezultātā par veiksmīgāko no tiem gan „sauleskolektors.lv” speciālisti, gan arī pats privātmājas īpašnieks atzina saulessūkņa uzstādīšanu. Galvenais arguments par labu šai izvēlei bija tāds, ka tikai saulessūknis apkures sezonā, kad siltums ir vajadzīgs visvairāk, spēj nodrošināt piecas reizes vairāk enerģijas par parastajām saules kolektoru sistēmām.

Privātmāja Krustpils novadā

Projekta realizācijas laikā tika atrisināta vesela virkne ar dažādām tehniskām nepilnībām, galvenokārt vecajā apkures sistēmā. Tā tika pilnībā automatizēta, kas uzlaboja komfortu, stabilizēja granulu katla darbību un pašu apkures procesu padarīja par ērtu un patīkamu. Saimnieka ērtībām tika uzstādīts ērts kontroles un vadības panelis ar skārienjūtīgu ekrānu. Īpaši vērtīgi ir tas, ka automātika ļauj kontrolēt un regulēt ēkas apkuri un ūdens sildīšanas parametrus ne tikai katlu telpā, bet arī attālināti – caur internetu.

Tagad mājas īpašnieks var lepoties ar to, ka viņa mājā ir uzstādīta viena no 21. gadsimta modernākajām, ekonomiskākajām un videi draudzīgākajām apkures sistēmām pasaulē. Tā nodrošina īsu apkures sezonu, bezmaksas silto ūdeni vasarā un izdevīgu apkuri ziemā, kā arī ir prestiža un ceļ visa nekustamā īpašuma vērtību.

Saulessūknis „EKTOS Compactus” privātmājas apkures atbalstam

Comments are closed.