Solāro elektroenerģiju Latvijas apstākļos visizdevīgāk ir izmantot četrām lietām:
Protams, ka visbiežāk elektroenerģija tiek izmantota pašpatēriņam, jo tas ir izdevīgi. Piemēram, tādos birojos, ražotnēs vai saimniecībās, kur strādā cilvēki, iekārtas, vai citādi elektroenerģija tiek patērēta dienas laikā, kad saules starojums ir vislielākais. Tādā veidā visa saražotā elektrība uzreiz arī tiek efektīvi izmantota, palīdzot samazināt kopējās elektroenerģijas izmaksas.
Eksistē arī otrs pašpatēriņam paredzētās elektroenerģijas izmantošanas veids, kurš dēļ tehnoloģiju attīstības un pieaugošās informācijas aprites pasaulē kļūst arvien populārāks. Proti, elektroenerģijas uzkrāšana speciāli šim nolūkam paredzētos akumulatoros, ar mērķi to vēlāk izmantot. Šis risinājums ir jo sevišķi aktuāls privātām mājsaimniecībām, kurās cilvēki pārsvarā uzturas vakara, nakts un rīta stundās, kad elektroenerģijas patēriņš ir vislielākais, bet saules starojuma ir maz, vai arī tā vispār nav. Līdz ar to – pa dienu (kad saules starojuma ir daudz) akumulatoros uzkrātā elektroenerģija var tikt izmantota vakarā, naktī vai no rīta.
Vēl viens elektroenerģijas uzkrāšanas veids ir pārvērst to siltumenerģijā un lietot kā karsto ūdeni. Taču, tas tiek pārsvarā izmantots mājsaimniecībās, jo tur ir salīdzinoši mazs karstā ūdens patēriņš. Savukārt tur, kur karstā ūdens patēriņš ir liels (kā, piemēram, ražotnēs, peldbaseinos, veselības vai sociālās aprūpes iestādēs), daudz izdevīgākas ir saules kolektoru sistēmas, kuras speciāli ūdens sildīšanai arī ir paredzētas. Taisnības labad jāpiebilst, ka tieši ūdens sildīšanas vajadzībām saules kolektoru sistēmas arī privātās mājsaimniecībās ir daudz izdevīgākas par saules bateriju sistēmām. Tajā pašā laikā saules bateriju sistēmām ir savas priekšrocības. Piemēram, to vienkāršība.
Ikvienai privātai vai juridiskai personai ir iespēja pašiem ražot elektroenerģiju un pārdot to tīklā, jo Latvijā kopš 2015.gada 1.janvāra ir ieviests brīvais elektroenerģijas tirgus. Daļa uzņēmumu un privātpersonu to arī dara, izmantojot brīvās zemes un jumtu platības, lai uz tām uzstādītu saules baterijas jeb fotovoltāžas paneļus. Jāatzīst, ka tas ir labs naudas ieguldīšanas veids ne tikai tāpēc, ka ļauj gūt peļņu, bet arī tādēļ, ka tā ir laba alternatīva naudas noguldīšanai bankās.
Solārās elektroenerģijas pielietošana
- Mājsaimniecībām – kā alternatīvs elektroenerģijas avots un instruments ikdienas elektroenerģijas patēriņa izmaksu samazināšanai, kas vienlaikus palīdz nodrošināt arī daļēju neatkarību no centralizētajiem elektroenerģijas piegādātājiem (sevišķi elektrolīniju remontu un citu avārijas situāciju gadījumā).
- Uzņēmumiem, biroju ēkām, lielveikaliem – pamatā ražošanas izmaksu vai administratīvo telpu uzturēšanas izmaksu samazināšanai (ļoti plašas pielietojuma iespējas), kā arī alternatīvs elektroenerģijas avots avārijas situācijām.
- Vasarnīcām, kempingiem, viensētām – vietām, kur nav elektroenerģijas, vai arī tā kaut kādu iemeslu dēļ ir ierobežota un tādēļ nepietiekama.
- Zemniekiem saimniecībām un lauku uzņēmumiem – elektroenerģijas nodrošināšanai lauksaimniecības vajadzībām (piemēram, lauku laistīšanai), kā arī mežos, purvos, ganībās un citās vietās, kur centralizētās elektrības pieslēgumu nekad nebūs, bet enerģija ir vajadzīga darbam un biznesam.
- Veselības aprūpes iestādēm (slimnīcām, poliklīnikām, pansionātiem, sanatorijām) – kā alternatīvs elektroenerģijas avots (avārijas situācijām) un instruments ikdienas elektroenerģijas patēriņa izmaksu samazināšanai.
- Izglītības iestādēm (bērnudārziem, skolām, arodskolām, augstskolām un studentu dienesta viesnīcām) – arī kā alternatīvs elektroenerģijas avots (avārijas situācijām) un instruments ikdienas elektroenerģijas patēriņa izmaksu samazināšanai.
- Valsts un pašvaldības iestādēm – gan kā alternatīvs elektroenerģijas avots (avārijas situācijām), gan arī kā budžeta taupīšanas līdzeklis.