Saulessūknis apkurei Baldones privātmājā

Baldones privātmāja

Baldones novada privātmājā solārā apkures sistēma, jeb saulessūknis, tika uzstādīta vairāku iemeslu dēļ. Galvenais no tiem – saimnieka profesionālā darbība ir saistīta ar biežiem prombūtnes periodiem, kuru laikā apkure mājās jānodrošina viņa ģimenes locekļiem. Apkure, ko varētu nodrošināt ar malkas, granulu vai cita veida kurināmā izmantošanu nebija labākais risinājums, jo tas apgrūtinātu mājās palicēju ikdienu, uzkraujot viņiem liekus pienākumus. Nemaz nerunājot par bīstamību, kas rodas dēļ tā, ka krāsnīs un apkures katlos tiek izmantota atklāta liesma, kura savukārt rada augstas temperatūras un līdz ar to arī degšanas vai sprādziena draudus.

Objekta tips: Privātmāja
Atrašanās vieta: Baldones novads
Pielietojums: Apkure un ūdens sildīšana
Saules kolektoru laukums: 22,78m2
Saules kolektoru bloka jauda: 14,48kW

Siltumsūkņa jauda: 9,8kW

 

Sistēma darbojas kopš 2011. gada.


Ņemot vērā izvirzītās prasības, sākotnēji tika izskatīta iespēja uzstādīt mājā tradicionālo siltumsūkni, kas ekspluatācijā ir ievērojami lētāks risinājums par elektrisko apkuri. Tiesa, meklējot visefektīvāko un ekonomiskāko risinājumu ilgtermiņā, saimnieks ar „sauleskolektors.lv” speciālistu palīdzību noskaidroja, ka siltuma nodrošināšanai apkures sezonā ir iespējams izmantot arī saules starojumu. Turklāt apkures vajadzībām uzstādītie saules kolektori vienlaikus var apgādāt ēku vēl arī ar bezmaksas silto ūdeni.

Baldones privātmāja

Tagad ģimenes pavardu apkures sezonā automātiski silda saules enerģija. Turklāt apkure, kuru nodrošina saulessūknis, ik gadu izmaksā septiņas un pat astoņas reizes mazāku summu, nekā tad, ja ēka tiktu apsildīta ar elektroenerģiju, un divas reizes mazāk kā tad, ja ēkā būtu uzstādīts tradicionālais zemes siltumsūknis.

Saulessūknis apkurei Baldones privātmājā

Comments are closed.