Lielākā plakano saules kolektoru sistēma Baltijā

Jēkabpils slimnīca

Jēkabpils reģionālajā slimnīca, kas dibināta 1912. gadā, ir ēka ar vairākiem korpusiem, 15 nodaļām un atsevišķu apkures un tvaika ražošanas katlumāju. Tā var uzņemt līdz pat 277 stacionārajiem pacientiem vienlaikus. Ārstniecības iestādē ir traumpunkts un liela ambulatorā nodaļa (poliklīnika), kas ik dienu apkalpo ievērojamu cilvēku skaitu. Turklāt visu šo pacientu aprūpei ir nepieciešams liels karstā ūdens daudzums.

Objekta tips: Reģionālā ārstniecības iestāde
Atrašanās vieta: Jēkabpils pilsēta
Pielietojums: Ūdens sildīšana
Saules kolektoru laukums: 394,58m2
Saules kolektoru bloka jauda: 285,64kW

Šķeldas katlumājas jauda: 2500kW

 

Sistēma darbojas kopš 2014. gada.


Slimnīca patērē no 15 līdz 30 kubikmetriem karstā ūdens dienā, kas sākotnēji tika sildīts dedzinot dabasgāzi. Tas bija salīdzinoši dārgi, tādēļ tika meklēti risinājumi, kā ūdens sildīšanu padarīt izdevīgāku. Par labāko tika atzīts risinājums uzstādīt šķeldas apkures katlus, papildinot tos ar lielu un jaudīgu saules kolektoru sistēmu. Rezultātā ar „sauleskolektors.lv” komandas palīdzību gan uz esošās katlumājas jumta, gan arī uz jaunbūvētās šķeldas glabātavas jumta pavisam kopā tika izvietoti 156 saules kolektori. To jauda ir 295 kW un tā ir lielākā saules kolektoru sistēma Baltijā, kas uzbūvēta līdz 2015. gadam.

Jēkabpils slimnīca
Kopš uzstādīta jaunā saules kolektoru sistēma, aukstais ūdens Jēkabpils reģionālajā slimnīcā tiek priekšsildīts, izmantojot saules enerģiju. Tas vispirms tiek padots uz saules kolektoru sistēmas tvertnēm (ar kopējo tilpumu 12 kubikmetri), kur ūdens tiek uzsildīts no 10-15 grādiem līdz 30 vai pat 70 grādu temperatūrai, atkarībā no gada laika un saules starojuma daudzuma.

Uzstādītā saules kolektoru sistēma, kopā ar apkures katliem, aizvieto ar gāzes apkuri saražoto enerģiju līdz pat 3 400 907 kWh/gadā.

Lielākā plakano saules kolektoru sistēma Baltijā

Comments are closed.