Saules bateriju sistēma Dundagas novadā

Saules baterijas Dundagas novadā 002

Rekonstruējot privātmāju Dundagas novadā, tai tika veikta virkne ar energoefektivitātes pasākumiem. Sākotnēji solāro sistēmu ierīkošana projektā nebija paredzēta. Taču, izsverot dažādus risinājumus, saimnieks secināja, ka saules saražotās elektroenerģijas izmantošana būtiski samazinās ēkas ekspluatācijas izmaksas. Tāpēc līdztekus citiem veiktajiem energoefektivitātes pasākumiem tika nolemts uzstādīt arī saules bateriju sistēmu.

Objekta tips: Privātmāja
Atrašanās vieta: Dundagas novads
Pielietojums: Elektroenerģija pašpatēriņam, mikroģeneratora pieslēgums
Saules bateriju laukums: 25,75 m2
Saules bateriju skaits: 16 gab.
Kopējā jauda: 4,0 kW
Fotovoltāžas paneļu tips: Monokristāliskais stikls/stikls
Sistēma darbojas kopš 2016. gada.

Viens no galvenajiem nosacījumiem šīs sistēmas uzstādīšanā bija ēkas vizuālais izskats. Tādēļ tika izvēlētas, nevis tradicionāla izskata saules baterijas, bet gan Vācijā ražotās monokristāliskā tipa stikls/stikls tehnoloģijas saules baterijas, kuras ne vien iespaidīgi vizuāli izskatās, bet kurām vēl piedevām ir 30 gadu rūpnīcas garantija.

Saules baterijas Dundagas novadā 007

Neskatoties uz to, ka saules baterijas ir izvietotas uz trijām ēkas jumta plaknēm, tās ir saslēgtas vienā elektriskajā ķēdē, lai strādātu ar maksimālu efektivitāti. Taču tas ir iespējams tikai pateicoties unikālai Izraēlā radītai tehnoloģijai, kur katrs saules panelis ir pievienots savam jaudas palielināšanas modulim, bet visi moduļi kopā savukārt ir pieslēgti vienam invertoram.

Saules baterijas Dundagas novadā 004

Šāda sistēma ļauj kontrolēt katra solārā paneļa jaudu atsevišķi, neatkarīgi no tā, kādos apstākļos tas strādā. Rezultātā visa sistēma darbojas ar maksimālu jaudu, saražojot tik daudz saules enerģijas, cik vien to atļauj laika apstākļi un attiecīgo fotovoltāžas paneļu jauda.*

Saules bateriju sistēma Dundagas novadā

Saules baterijas Dundagas novadā 010


*Ēkā uzstādītā saules bateriju sistēma ir pieslēgta AS “Sadales tīkls” kā mikroģenerators, kas ļauj neizmantoto elektroenerģiju atdot tīklā, lai pēc tam to varētu atkal izmantot.

Comments are closed.