Saules kolektoru sistēma zivju pārstrādes rūpnīcai

Saules kolektori rūpnīcai 004

Saules kolektoru sistēma industriālā ūdens sildīšanai zivju pārstrādes rūpnīcai Daugavpilī (zīmols “LATIS”), tika uzstādīta 2009.gada vidū un strādā līdz pat šim brīdim.

Saules kolektori rūpnīcai 001

Pārtikas rūpniecībā karstais ūdens bieži ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām ražošanas procesa nodrošināšanai. Līdz ar to – tieši ūdens sildīšana ir arī būtiska izdevumu pozīcija bilancē. To saprotot, rūpnīcas vadība pieņēma lēmumu samazināt šo izdevumu pozīciju, uzstādot saules kolektoru sistēmu, lai varētu izmantot saules enerģiju ražošanas procesā.

Objekta tips: Pārtikas pārstrādes uzņēmums
Atrašanās vieta: Daugavpils novads
Pielietojums: Ūdens sildīšana
Saules kolektoru laukums: 60,9m2
Saules kolektoru bloka jauda: 41,1kW
Elektriskā katla jauda: 24kW
Sistēma darbojas kopš 2009. gada.

 


Jāņem vērā, ka ražošanas procesā rūpnīcai ir jāievēro zināmas sanitārās normas. Piemēram, tara jāmazgā ar noteiktas temperatūras karsto ūdeni, telpas arī, nemaz nerunājot par ražošanas iekārtām. Tāpēc, uzstādot šo sistēmu, “sauleskolektors.lv” komandai vajadzēja ņemt vērā virkni ar specifiskām prasībām, kas ir aktuālas pārtikas rūpniecībā.

Tā kā ražošanas process notiek vairākās maiņās, ūdeni patērē ne tikai iekārtas, bet arī cilvēki, kuriem (pēc darba) ir jābūt iespējai nomazgāties. Taču, tā kā to dara daudzi cilvēki vienlaikus, karstajam ūdenim ir jābūt pietiekošā daudzumā. Arī to palīdz nodrošināt uzstādītā saules kolektoru sistēma.

Saules kolektori pārtikas pārstrādes rūpnīcai

Saules kolektori rūpnīcai 007

Comments are closed.